Soczewki kontaktowe

Dla kogo soczewki kontaktowe?

 

Dla osób aktywnych

Jeśli jesteś osobą aktywną, z pewnością wiesz, że wykonywanie ćwiczeń czy uprawianie niektórych sportów w okularach może być prawdziwym wyzwaniem. Dlatego też soczewki kontaktowe, odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb, są idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie! Noszenie soczewek kontaktowych zapewnia większe bezpieczeństwo podczas wykonywania sportów, zwiększa możliwości wyboru okularów ochronnych, stosowanych np. do gry w squasha, pozwala na większą swobodę Twoich ruchów podczas treningu.

 

Dla dzieci i młodzieży

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje korekcji wady wzroku, warto odbyć konsultację z naszym Specjalistą i rozważyć możliwość zastosowania soczewek kontaktowych. Jedną z największych zalet stosowania soczewek u dzieci jest możliwość używania ich niemal w każdych warunkach - bez obawy, że wypadną. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania układ wzrokowy Twojego dziecka otrzymuje najlepszą jakość widzenia, dzięki czemu może rozwijać się bez ograniczeń.

 

Dla osób ze szczególnymi potrzebami (protetyczne)

Szczególną grupę soczewek kolorowych stanowią soczewki protetyczne, mające za zadanie ukryć defekty anatomiczne oka. Jeśli borykasz się z problemem, takim jak np. bielmo rogówki, brak tęczówki, itp., umów się na konsultację ze Specjalistą w Salonach Alfa Optyk i wybierz optymalne rozwiązanie, dedykowane dla Ciebie!

 

Dla osób mających astygmatyzm

Jednym ze sposobów korygowania astygmatyzmu jest dobór odpowiednich, torycznych soczewek kontaktowych. Jeżeli Twoja wada wzroku wymaga skorygowania astygmatyzmu, dobór tego rodzaju soczewek w Alfa Optyk podzielony zostaje na dwie wizyty. Podczas pierwszej wyznaczane są wszystkie parametry potrzebne do zamówienia Twoich soczewek, na drugiej odbywa się proces ich dopasowania, nauki zakładania, zdejmowania oraz pielęgnacji.  

 

Dla osób powyżej 40 roku życia (progresywne)

Jeśli masz 40 lat lub więcej i odczytanie niewielkiej czcionki staje się coraz trudniejsze, prawdopodobnym powodem Twoich problemów z widzeniem jest wada wzroku nazywana prezbiobią. Prezbiopię można korygować przez zastosowanie okularów np. okularów do czytania, okularów progresywnych lub wieloogniskowych soczewek kontaktowych. Ogniskują one światło pochodzące z bliskich, pośrednich i dalekich odległości w tylnej części oka, tworząc obraz najostrzejszy z możliwych. Progresywne soczewki kontaktowe zapewnią Tobie ostrość widzenia na bliskie, pośrednie i dalekie odległości, bez konieczności stostowania okularów.

 

Dla osób poszukujących zmiany wizerunku

Głównym zadaniem soczewek kontaktowych jest korekcja wady wzroku. Jednak coraz częściej po soczewki kontaktowe sięgają również osoby, którym zależy nie tylko na dobrym widzeniu, ale również na zmianie swojego wyglądu. Nie chodzi tu jedynie o pozbycie się okularów, ale przede wszystkim o zmianę lub podkreślenie naturalnego koloru oczu. Jeżleli chciałbyś spróbować zmienić lub podkreślić naturalny kolor oczu, a jednocześnie skorygować wadę wzroku, umów się na wizytę do specjalisty w Salonach Alfa Optyk, który pomoże wybrać najlepszy produkt dla Twoich oczu.

 

Mity i fakty na temat soczewek kontaktowych

Obejrzyj krótki film.

Porady nowości