Okulary

Progresywne


Jesteś osobą powyżej 40 roku życia i zaczynasz odczuwać dyskomfort podczas czytania? Chcesz korzystać z jednej pary okularów i widzieć na każdą odległość?

Prawdopodobnie doświadczasz prezbiopii, czyli stopniowej utraty ostrości wzroku z bliska. Związane jest to z tzw. zmniejszoną akomodacją oka, czyli nastawnością na odległości bliskie i dalekie. Taki proces jest efektem fizjologicznym i naturalnym, który zachodzi wewnątrz oka każdego człowieka, zwykle po 40 roku życia. Dziś rozwiązaniem dla prezbiopia są soczewki progresywne, czyli takie które umożliwiają wyraźne widzenie na każdą odległość. Pierwsze soczewki progresywne pod nazwą Varilux zostały wprowadzone na rynek okularowy w 1959 roku przez firmę Essilor . Stały się lepszą alternatywą dla okularów dwuogniskowych, wynalezionych przez Benjamina Franklina w 1784r. Rynek soczewek progresywnych jest nieustannie doskonalony , a wprowadzane nowe standardy w zakresie widzenia dla prezbiopów pozwalają na odczuwanie większej satysfakcji z noszonych okularów.

Soczewka progresywna

inaczej nazywana wieloogniskową ma zmienną moc optyczną. Moc ta zmienia się w sposób płynny- na dole soczewki, w obszarze czytania jest największa, a na górze soczewki, w obszarze do dali jest najmniejsza. Istnieje wiele rodzajów i klas soczewek progresywnych. W obszarach bocznych soczewki progresywnej mogą występować zniekształcenia obrazu, spowodowane konstrukcją soczewki. Im bardziej zaawansowana technologicznie soczewka progresywna, tym szersze jest pole ostrego widzenia, czyli mniejsze zniekształcenia boczne, a w konsekwencji łatwiejsza adaptacja . Soczewki progresywne najwyższych generacji zapewniają swobodę i komfort widzenia przy każdej czynności oraz maksymalnie niwelują uczucie pływania obrazu. Wszystkie wysokiej klasy soczewki progresywne posiadają certyfikat autentyczności, który jest dowodem zakupu markowych , w pełni bezpiecznych i spełniających wymagania norm medycznych szkieł korekcyjnych.

Dodatkową usługą dającą Tobie poczucie bezpieczeństwa i komfortu jest tzw. gwarancja adaptacji. Dzięki tej usłudze nie musisz martwić się, że nie przyzwyczaisz się do okularów progresywnych

Nowoczesne soczewki progresywne zapewniają niemal natychmiastową adaptację. Jeżeli jednak okaże się, iż okulary progresywne nie spełniają Twoich oczekiwań lub powodują dyskomfort widzenia, powiedz nam o swoim problemie, a my postaramy się po ustaleniu przyczyny, jaka najszybciej go rozwiązać. Jeśli mimo naszej pomocy nadal nie będziesz usatysfakcjonowany, w ramach pakietu "gwarancja adaptacji", możesz wymienić swoje szkła na:

  • szkła progresywne o bardziej zaawansowanej konstrukcji technologicznej (za dopłatą)
  • szkła dwuogniskowe
  • szkła jednoogniskowe (do dali i do bliży)