Okulary

Dla kierowców


Jesteś kierowcą? Widzisz niewyraźnie i odczuwasz dyskomfort podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych?

Często razi cię słońce? A może oślepia Cię blask reflektorów samochodowych podczas jazdy nocą?

Sprawdź, jakie rozwiązania przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Wyraźne widzenie to podstawa bezpiecznej jazdy dla kierowcy i jego pasażerów. Kierowco! Twój wzrok podczas jazdy narażony jest na szczególny wysiłek i musi sprostać zmieniającym się warunkom pogodowym. Uciążliwe może być prowadzenie pojazdu, po zmroku, podczas mgły i deszczu, ale także w piękny, słoneczny dzień. Z myślą o Tobie stworzono kilka rodzajów soczewek okularowych, które doskonale sprawdzają się podczas prowadzenia samochodu.

Eye Drive

Prawie każdy kierowca odczuwa dyskomfort na skutek olśnień powodowanych przez światła nadjeżdżających samochodów. Nowoczesne soczewki okularowe Eye Drive z innowacyjna technologią Reflect Control są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto spędza dużo czasu za kierownicą. Zapewniają one znaczną redukcję odblasków i szerokie pole widzenia. Zwiększają ostrość widzenia, zarówno w dzień, jak i w nocy. Zastosowana w soczewkach technologia Reflect Control minimalizuje efekt spowodowany zbyt dużą ilością rozproszonego światła i sprawia, że użytkownik postrzega obraz z dużo większym kontrastem. Soczewki Eye Drive mogą być stosowane zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zobacz także:
www.eyedrive.pl

Transitions XTRActive

Soczewki fotochromowe do codziennego użytku, które zaciemniają się również w samochodzie. To pierwsze inteligentne szkła fotochromowe, które reagują nie tylko na promieniowanie UV, ale i na światło widzialne. Dzięki tej właściwości okulary kierowcy ulegną zaciemnieniu za szybą samochodu, pomimo tego, że pochłania ono promieniowanie UV. Tradycyjne soczewki fotochromowe nie dają tej możliwości. Dodatkowo Transitions XTRACTIVE są w pomieszczeniach delikatnie zabarwione, a na zewnątrz, w słonecznym świetle staja się tak ciemne, jak żadne inne soczewki fotochromowe. Łączą zatem dwie funkcje okularów korekcyjnych i doskonałych okularów przeciwsłonecznych.

Dostępne są w trzech kolorach:

 • szarym, który zapewnia widzenie naturalnych kolorów;
 • brązowym , który zapewnia widzenie intensywnych kolorów i większy kontrast obrazu
 • grafitowozielonym, który zapewnia widzenie naturalnych kolorów i większy kontrast obrazu

Soczewki Transitions XCTRACTIVE stanowią pełną ochronę dla Twojego wzroku, ponieważ w 100% blokują promieniowanie UV. Polecane są dla dynamicznych i aktywnych osób, których obowiązki zawodowe lub ulubione zajęcia wiążą się z długim przebywaniem na powietrzu oraz za kierownicą samochodu.

Zobacz także:
www.essilor.plwww.transitions.com
www.jzo.com.plwww.inteligentneszkla.pl
www.crizal.pl

Soczewki polaryzacyjne

Czy podczas jazdy samochodem przeszkadzają Ci nadmierne odbicia od powierzchni jezdni lub oślepia Cię słońce?

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą soczewki polaryzacyjne, redukujące odblaski i odbicia od powierzchni płaskich i poziomych, jak np.jezdnia, czy tafla wody. Dzięki doskonałym właściwościom optycznym, zapewniają lepszą ochronę wzroku, a komfort widzenia poprawiają bardziej niż najwyższej klasy soczewki barwione. Podczas użytkowania soczewek polaryzacyjnych nie będziesz odczuwać refleksów i odbić od deski rozdzielczej, maski samochodu czy asfaltu, a tym samym znacznie poprawi się Twoje bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu. Sygnalizatory świetlne będą o wiele bardziej widoczne, nawet przy ostrym słońcu. W soczewkach polaryzacyjnych barwy postrzegane przez okulary będą naturalne i rzeczywiste, a oko będzie całkowicie chronione przed promieniowaniem UVA i UVB. Dodatkowo, jeżeli lubisz przebywać wodą, np. uprawiasz sporty wodne lub wędkujesz - nie będziesz odczuwać zmęczenia, spowodowanego odbiciami światła od powierzchni wody, a zimą odbić od śniegu, czy oblodzonej nawierzchni. Soczewki polaryzacyjne zapewnią ci wyjątkową jakość widzenia, a jednocześnie ochronią Twój wzrok.

Zobacz także:
www.jzo.com.pl 
www.essilor.pl
Zobacz film

Soczewki Drivewear

Wyjątkowe soczewki dla kierowców. Łączą w sobie zalety soczewek fotochromowych i polaryzacyjnych. Dzięki takiemu połączeniu gwarantują komfortowe widzenie niemal w każdych warunkach.

Dzięki warstwowej budowie dostosowują się do różnych warunków oświetlenia:

 • filtr polaryzacyjny (aktywny w każdych warunkach), zapewnia maksymalny komfort widzenia oraz bezpieczeństwo jazdy, eliminując o oślepiające odblaski od powierzchni płaskich ( jezdnia, woda, śnieg).
 • warstwa fotochromowa reagująca na światło widzialne powoduje zaciemnienie soczewki przy słonecznej pogodzie, także za szybą samochodu
 • warstwa fotochromowa, reagująca na promieniowanie UV , powoduje dodatkowe zaciemnienie na zewnątrz, poza samochodem

Soczewki DRIVEWEAR charakteryzują się zmieniającym się zabarwieniem:

 • przy pochmurnej pogodzie, w warunkach słabego oświetlenia soczewka ma kolor zielonożółty, powodujący rozjaśnienie obrazu
 • przy słonecznej pogodzie za szybą samochodu, soczewka ma kolor miedziany, który redukuje nadmiar światła, a kierowca rozróżnia barwy prawidłowo
 • przy słonecznej pogodzie na zewnątrz, w ostrym świetle, soczewka ma kolor czerwono miedziany, który maksymalnie redukuje nadmierne światło wpadające do oka.

Zobacz także:
www.transitions.com
www.jzo.com.pl

Soczewki Blue Blocker

Czy odczuwasz dyskomfort podczas prowadzenia samochodu w trudnych warunkach pogodowych, np. podczas mgły, zmierzchu i zmroku? Pomyśl o rozwiązaniu poprzez zastosowanie soczewek okularowych z powłoką Blue Blocker.

Kiedy widoczność na drodze jest ograniczona, a mgła, deszcz, czy zmierzch zaburzają ostrość widzenia, soczewki z powłoką Blue Blocker rozjaśnią obraz i jednocześnie wspomogą Twoje widzenie, pozwalając na łatwiejszą ocenę odległości. Powłoka Blue Blocker nanoszona jest na powierzchni soczewek okularowych i charakteryzują ją dość intensywne barwy, jakie nadaje soczewkom:

 • niebieska barwa- w świetle odbitym
 • żółta barwa – w świetle przechodzącym

Soczewki z powłoką Blue Blocker są doskonałym produktem dla kierowców, gdyż poprawiają widoczność w czasie trudnych warunków atmosferycznych, jak deszcz, mgła oraz w trakcie słabej widoczności, podczas zmierzchu i po zmroku. Powodują rozjaśnienie obrazu, pomagają ocenić odległość na drodze, w 100% blokują promieniowanie UV. Nie nadają się do prowadzenia pojazdu w warunkach dobrego nasłonecznienia.