Okulary

Dla dzieci


Czym powinieneś kierować się wybierając okulary dla dziecka?

Podczas wyboru okularów dla Twojego dziecka zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów:

Bezpieczeństwo

Okulary, które będzie nosiło Twoje dziecko, będą Mu towarzyszyły podczas zajęć edukacyjnych, sportowych oraz szalonych zabaw z przyjaciółmi. Oprawka okularowa musi być dobrze dopasowana do twarzy dziecka, wyprodukowana z bezpiecznych, antyalergicznych materiałów. Soczewki okularowe powinny być odporne na uderzenia i nietłukące. Pamiętaj, aby zabezpieczyć wrażliwe oczy dziecka przed szkodliwym promieniowaniem UV , wybierając właściwą powlokę antyrefleksyjną.

Estetyka i wygoda

Świat dziecka wypełniony jest kolorowymi przedmiotami, emocjami i zdarzeniami. Dlatego ważne jest, aby Twoja pociecha dobrze się czuła w swych okularach i akceptowała swój wygląd. Różnorodność materiałów i kształtów opraw zapewnią Tobie i Twemu dziecku podjęcie właściwej decyzji.

Wyraźne widzenie

Aby zapewnić dziecku wyraźne widzenie, soczewki okularowe powinny posiadać powłokę antyrefleksyjną. Podnosi ona kontrast widzenia i uwalnia wzrok od nadmiernego wysiłku. Jest szczególnie ważna dla dzieci, które często oglądają telewizję i korzystają z komputera, tabletu, smartfonu itp.